×
Temizlik Nakliyat Teknik Servis Tadilat Dekorasyon Pazalama Danışmanlık

Dezenfeksiyon

Anasayfa • Dezenfeksiyon

81 ildeyiz

5.000+ firma

10.000+ müşteri

100+ sektördeyiz

En iyi firmalar cepte webte her yerde...

Size en yakın ustaya ulaşmak ve hayatınızı kolaylaştırmak için uygulamamızı cebinize indirin.


ANDROİD İNDİR IOS İNDİR

Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon İşiniz Mi Var?

Bunu Kim Yapar?

Yüzlerce Firma İle Çalışıyor

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon İşlemi

Genel anlamıyla dezenfeksiyon ortamın tüm zararlı mikroorganizmalardan arındırılması işlemidir. Zararlı bakteriler, virüs ve çeşitli mantarlar ortamda bulunduğunda tehlike saçmaktadır. Ortamda bulunan bu zararlı canlılar insan vücuduna girerek çeşitli hastalıklara sebep olabilmektedir. Dezenfeksiyon işlemi ile tüm bu zararlı mikroorganizmalar yok ediliyor. Tekrar üremeleri engellenerek ortamın güvenli hale gelmesi sağlanıyor. Profesyonel bir hizmet aldığınızda %100’e varan başarı elde edilebilir. Tam anlamıyla dezenfekte edilmiş alanlar sayesinde sağlığınızı koruyabilirsiniz. Özellikle ortak kullanım alanlarında dezenfekte işlemleri önemlidir. Sürekli olarak insan giriş ve çıkışının olduğu bu alanlarda uygulanacak işlemler ile tüm virüsler yok edilebilir. Bu sayede insanların hastalanması da engellenebilir.

Dezenfeksiyon Aşamaları

İlk olarak uygulamanın yapılacağı alan tespit edilmelidir. Bu alan incelenerek nerelere daha çok temas olduğu belirlenmelidir. Bu işlemin ardından dezenfeksiyon işlemine geçilebilir. Dezenfekte yaparken kullanılan aletlerin seçimi de önemlidir. Yeterli düzeyde etki edebilen cihazlar kullanmak her zaman daha etkili olacaktır. Bu yüzden mutlaka doğru cihazlar kullanılmalıdır. Cihaz seçimi de yapıldıktan sonra diğer aşama olan anti bakteriyel sıvı seçimine geçilir. Bu aşamada ortamdaki tahmini mikroorganizma türleri belirlenip buna göre ürün seçilmelidir. Bu yüzden mutlaka profesyonel destek almak gerekiyor. Profesyonel destek alındığı taktirde tüm bu adımlar uzmanlar tarafından yapılır. Kusursuz bir dezenfekte işlemi yapılarak ortamın güvenli hale getirilmesi sağlanır.

Dezenfeksiyonun Önemi

Dezenfeksiyon özellikle ortak kullanım alanlarında çok önemlidir. Kafe, restoran, toplu taşıma araçları, okullar, iş yerleri ve fabrikalar insanların yoğunlukta olduğu yerlerdir. Buralara giren çıkan insan sayısının fazla olması sebebiyle virüsler kendilerine daha çok yer bulabilmektedir. Gerekli hijyen şartları sağlanmadığında bu ortamlarda virüs hızlı bir şekilde yayılır. Bunun önüne geçmek için mutlaka profesyonel destek almak gerekiyor. Profesyonel hizmetler ile siz de ortamı güvenli hale getirebilirsiniz. Özellikle ortak materyaller hastalık saçmaktadır. Bunun sebebi ise birçok insanın kullanması ve elindeki mikrobu bu materyallere bulaştırmasıdır. Bunların tespiti iyi yapılarak dezenfekte işlemine geçilirse sonucunda tam anlamıyla sağlıklı bir alana kavuşmak mümkün olacaktır. Bu yolla ortamdan kapılacak mikropların en aza indirilmesi sağlanabilir. 



İletişim Formu
Bize Yazın
Müşteri Hiz.
0850 255 06 46
Merkez Ofis
Keçiören/Ankara

bunukimyapar.com, firmaları ve hizmet almak isteyenleri buluşturan Türkiye geneli hizmet veren bir platformudur.