×
Temizlik Nakliyat Teknik Servis Tadilat Dekorasyon Pazalama Danışmanlık

Hastane Temizliği

Anasayfa • Hastane Temizliği

81 ildeyiz

5.000+ firma

10.000+ müşteri

100+ sektördeyiz

En iyi firmalar cepte webte her yerde...

Size en yakın ustaya ulaşmak ve hayatınızı kolaylaştırmak için uygulamamızı cebinize indirin.


ANDROİD İNDİR IOS İNDİR

Hastane Temizliği Hizmetleri

Hastane Temizliği İşiniz Mi Var?

Bunu Kim Yapar?

Yüzlerce Firma İle Çalışıyor

Hastane Temizliği

Hastane Temizliği Hizmeti

Özellikle günümüzdeki salgın sebebiyle hastanelerde temizliğin önemi daha da fazla artmıştır. Hastane temizliği hizmeti ile her türlü virüs ve bakteri yok edilebilmektedir. Hastane temizliği yapılırken bazı özel metotlar mevcuttur. İlk temizlik türünde mikrop ve bakteri içeren, içerebilecek olan tüm atık materyaller ortamdan uzaklaştırılır. Özel poşetler ile tam korunaklı şekilde uzaklaştırılan bu atıkların tekrardan insanlar ile temas etmesi engellenir. Özellikle tıbbi atıkların ortadan kaldırılmasında bu metot kullanılır. İkinci önemli temizlik türü ise ortamın detaylı temizliğidir. Ortamda bulunan materyaller, kullanılan aletler, sedyeler, koridorlarda yer alan ferforje korkuluklar, hastane kapı kolları gibi birçok alan mikrop tutar. Bu alanların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Profesyonel hastane temizliği ile tüm bu alanların detaylı temizliği de yapılmaktadır.

Özel Temizlik Metotları

Özel metotlar ile hastaneye özgü temizlik yöntemleri mevcuttur. Hastanelere giriş çıkışın çok olması ve bu ortamlarda bulunan insanların genelde hasta olması sebebiyle bulaşıcılık fazladır. Özellikle covid19 salgını nedeniyle açılan polikliniklerde bu durumda daha fazladır. Bu tarz alanlarda özel ve detaylı temizlik uygulamaları yapılmalıdır. Profesyonel ve tam donanımlı ekipler ile başarılı bir temizlik işlemi yapılabilir. Bu tarz bulaşıcı hastalık alanlarında özel dezenfektanlar kullanılmaktadır. Ayrıca temizlik yapılırken de kullanılan yüzey temizleyiciler virüs öldürecek nitelikte seçilmektedir. Profesyonel hastane temizliği hizmeti alındığı taktirde tüm bu sorunlar ortadan kaldırılır ve hastanenin her köşesi mikroplardan arındırılır. 

Yüzey Dezenfeksiyonu

Hastane temizliği esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise yüzey dezenfekte işlemleridir. Hastanenin detaylı temizliği yapılırken gözle görülen veya görülmeyen tüm noktalar özenli bir şekilde silinmelidir. Sonrasında ise bu noktalarda mikropların barınmasını engelleyen özel dezenfektan ürünleri kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde başarılı bir temizlik işlemi gerçekleşecektir. Tüm odaların da detaylı şekilde temizlenmesi gerekir. Özellikle gün içinde birçok hastanın ziyaret ettiği poliklinik kapıları, odalar, oturulan sedyeler, masalar çok büyük tehdit oluşturmaktadır. Mikrobun yayılmasına sebep olan bu alanlarda alınacak önlemler oldukça önemlidir. Bu yüzden mutlaka profesyonel hastane temizliği hizmeti alınması gerekiyor. Ancak bu şekilde tam anlamıyla temizlenmiş ve arınmış bir hastane ortamı elde edilebilir.İletişim Formu
Bize Yazın
Müşteri Hiz.
0850 255 06 46
Merkez Ofis
Keçiören/Ankara

bunukimyapar.com, firmaları ve hizmet almak isteyenleri buluşturan Türkiye geneli hizmet veren bir platformudur.