×
Temizlik Nakliyat Teknik Servis Tadilat Dekorasyon Pazalama Danışmanlık

Okul Temizliği

Anasayfa • Okul Temizliği

81 ildeyiz

5.000+ firma

10.000+ müşteri

100+ sektördeyiz

En iyi firmalar cepte webte her yerde...

Size en yakın ustaya ulaşmak ve hayatınızı kolaylaştırmak için uygulamamızı cebinize indirin.


ANDROİD İNDİR IOS İNDİR

Okul Temizliği Hizmetleri

Okul Temizliği İşiniz Mi Var?

Bunu Kim Yapar?

Yüzlerce Firma İle Çalışıyor

Okul Temizliği

Okul Temizliği Hizmeti

Eğer okul temizliği hizmeti alınacaksa mutlaka profesyonellerden destek almak gerekiyor. Okul, birçok öğrencinin aynı anda yer alması sebebiyle bulaşıcılığın yüksek olduğu yerlerdir. Özellikle salgın döneminde virüsler, okul vasıtasıyla bulaşabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için çeşitli önlemler alınması gerekiyor. Okulun belirli aralıklar ile temizletilmesi önem taşımaktadır. Buna ek olarak ortak kullanımın fazla olduğu tuvalet, spor salonu, kafeterya gibi alanların da özel ürünler ile dezenfekte edilmesi gerekir. Ancak bu şekilde okul temiz hale gelebilir. Tüm virüs ve bakteriler yok edilerek öğrenciler için uygun hale getirilebilir.

Sınıflarda Yapılan Temizlik Uygulamaları

Sınıflar temizlikte dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Okul temizliği yapacak olan ekibin mutlaka sınıfı detaylı şekilde temizlemesi gerekir. Sınıfta atlanan en ufak nokta dahi hastalıkların bulaşıcı olmasına neden olabilir. Sınıf ortamında bulunan yoğun toz, kirler ve mikroplar öğrencilerin sağlığını doğrudan etkiler. Öğrenciler en çok sınıfta vakit geçirdiği için sınıfta bulunan kapı ve kapı kolu, pencereler, sıralar, masa, tahta ve diğer ortak kullanım materyalleri titiz şekilde temizlenmelidir. Ancak bu şekilde ortam tam anlamıyla dezenfekte edilebilir. Buna ek olarak sınıfın temizlik esnasında havalandırılması sağlanmalıdır. Ayrıca özel dezenfektanlar ile kalıcı bir hijyen ortamı oluşturulmalıdır. Profesyonel hizmet alındığı taktirde kullanılan özel dezenfektanlar ile kalıcı temizlik sağlanabilir. Virüslerin tekrar türemesi engellenebilir.

Tuvalet ve Ortak Kullanım Alanı Temizliği

Özellikle tuvaletler en çok mikrop saçan noktalardır. Tuvaletlerdeki sabunların düzenli olarak doldurulması, gerekli havlu ve peçete gibi ürünlerin mutlaka bulundurulması gerekir. Ancak bu şekilde tuvaletler hijyenik hale getirilebilir. Tüm bunlara ek olarak tuvaletlerde temizlik işlemleri de üst düzeyde yapılmalıdır. Temizlik yapılırken öncelikle yer yüzeyinin temizliği yapılmalıdır. Burada mikrop öldürücü yüzey temizleyiciler kullanılması gerekiyor. Tuvalete girişte kullanılan kapı kolları, tuvaletlerdeki kapılar ve kapı kolları, musluklar ve aynalar da mikrop yayan noktalardır. Bu noktaların temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi oldukça önemlidir. Eğer siz de profesyonel okul temizliği hizmeti alırsanız tüm bu işlemler gerçekleşecektir. Detaylı ve özenli bir temizlik yapılarak okul tam anlamıyla hijyenik hale getirilecektir.İletişim Formu
Bize Yazın
Müşteri Hiz.
0850 255 06 46
Merkez Ofis
Keçiören/Ankara

bunukimyapar.com, firmaları ve hizmet almak isteyenleri buluşturan Türkiye geneli hizmet veren bir platformudur.